Van Hem alleen!

Kortjakje houdt wel van een blikje cola (merknaam wordt even buiten beschouwing gelaten, in verband met advertentieregelingen). Op de redactie is daarom ook een koelkast vol met koude versnaperingen. Op die manier hoopte zij, in het bijzonder met deze warme zomer, Kortjakje naar de redactie te lokken. Er wordt echter beraadslaagd of de producten van deze producent nog wel binnen de normen en waarden van het team gedronken kunnen worden.

Geven aan wie het toebehoort

Deze week lazen we uit Marcus 12:13-17. De boodschap van dit Bijbelgedeelte komt neer op dit, namelijk: geef aan wie het toebehoort. De Farizeeën vroegen zich af of men wel belasting moest betalen aan de keizer. Jezus antwoordde: ‘Geef aan de keizer wat van de keizer is en aan God wat van God is.’ Daar is geen speld tussen te krijgen.

Wij zijn van God

Een munt met het hoofd van de keizer, ja dat is duidelijk! Dat is dus van de keizer. Maar… geef aan God wat van God is? Wat houdt dat in? Nou, de spreker was heel concreet! Wij zijn van God, want zoals de munt een weerspiegeling was van de keizer, zo zijn wij een weerspiegeling van God! Wij dragen Gods beeld (Genesis 1:26-27). Dat betekent dus dat, als we moeten geven aan wie het toebehoort, wij onszelf aan God moeten geven.

Welke naam draag jij?

De spreker vroeg ons na te denken over welke naam we dragen en welk beeld we weerspiegelen met onze manier van leven. Leven we voor God of leven we eigenlijk voor andere dingen die ons zo bezig kunnen houden in deze wereld? De spreker stelde dat we geobsedeerd zijn door likes, volgers, bekendheid en erkenning. Lieve lezers, ik moet bekennen dat ik mij daar toch eigenlijk ook schuldig aan maak. Na het verzenden van mijn blog kijk ik altijd nog even een aantal keer in mijn mailbox, in de hoop lovende reacties te ontvangen. Nu levert me dat helaas vaker een teleurstelling dan erkenning op.

Eeuwige erkenning

Gelukkig ben ik er deze week door de preek weer bij bepaald dat erkenning, waardering, liefde en redding enkel te vinden zijn in Hem. Jezus kent Zijn schapen, Hij kent jou bij naam! Wat deze wereld ons ook aan erkenning kan geven, het is maar tijdelijk. Dat wat God ons geeft, dat is voor eeuwig. Amen!

Blessings,
Kortjakje